ساختمان‌ هوشمند

ساختمان‌ هوشمند

ساختمان‌ هوشمند

ساختمان‌های هوشمند، ساختمان‌هایی هستند که از به روزترین سیستم‌های امنیتی و نظارتی در جهت کنترل و کارآمدتر کردن ساختمان، استفاده می‌کنند.

به طور میانگین، مردم، 80% از وقت خود را در داخل ساختمان‌ها، اعم از ساختمان‌های اداری، مدارس، بیمارستان‌ها و خانه‌ها، سپری می‌کنند. ساختمان‌ها هزینه‌ها و البته سرمایه‌های بسیاری را برای کسب و کارها به همراه دارند. هیچ جای تعجبی وجود ندارد که صاحبان ملک‌ها و مدیران دائما به دنبال راه‌های جدیدی برای بهینه و کارآمد کردن ساختمان‌ها باشند.

ساختمان‌های‌ هوشمند، ساختمان‌هایی هستند که راه‌حل‌های هوشمندانه‌ای برای کارآمد کردن ساختمان اتخاذ کرده‌اند و یک انقلاب در اتوماسیون و مدیریت ساختمان به وجود آورده‌اند.

ساختمان‌های هوشمند، امکان نظارت و کنترل ساختمان را در طیف وسیعی از موارد اعم از کنترل تهویه، گرمایش، سرمایش، سیستم‌های روشنایی و امنیتی و … را  از راه دور را فراهم می‌کنند.

این ساختمان‌های ایمنی و کارایی ساختمان را بالا می‌برند. در ساختمان‌های هوشمند، تلفن همراه شما کلید دسترسی و راحتی شما است. با نصب برنامه تخصصی ساختمان هوشمند به راحتی می‌توانید بر روی ساختمان خود نظارت و کنترل داشته باشید. مثلا اگر در زمان خروج از اداره و منزل فراموش کردید که چراغ را خاموش کنید، وارد اپلیکیشن شده و چراغ را خاموش می‌کنید. یا اگر فراموش کردید که درب گاراژ یا پارکینگ بسته شده بود یا خیر با مراجعه به اپلیکیشن آن را چک می‌کنید و اگر درب باز بودن با زدن یک دکمه آن را می‌بندید.

شایان ذکر است که ساختمان‌های هوشمند، سیستم مخصوص به خود را دارند که توسط نرم‌ افزارهای تخصصی فعال می‌شوند. با هوشمندسازی ساختمان خود، می‌توانید از به روزترین و بهترین سیستم‌های استاندارد امنیتی استفاده کنید.