هوشمندترین ساختمان‌های جهان

هوشمندترین ساختمان‌های جهان

هوشمندترین ساختمان‌های جهان

ساختمان بلومبرگ با نام Edge در Amsterdam

ماهیت این ساختمان، برخورداری از تکنولوژی ساختمان هوشمند است، چیزی که نیروی کار مدرن و دیجیتال به آن نیاز دارد. در این ساختمان میز کار و فضای پارکینگ مشخص برای کارکنان وجود ندارد. بجای آن یک صفحه‌‌‌ی پلاک‌ فرمی وجود دارد که بر اساس آن کارکنان هر زمانی که می‌رسند یک فضای پارکینگ و میز به آنها اختصاص داده می‌شود. این پلاک که به پروفایل و تقویم کارکنان وصل است، نوع وظیفه و کار آنها را مشخص می‌کند و هر یک از کارکنان موظف هستند که به کار مشخص شده توسط این پلاک بپردازند.

 

برج Capital Tower در سنگاپور

این برج، جزو اولین ساختمان‌های هوشمند به شمار می‌آید. این سیستم دارای یک سیستم مدیریت ساختمان هوشمند کاملا یکپارچه است (IBMS)، که هدف آن اطلاع از وضعیت کارکنانش در هر لحظه است. از ویژگی‌های هوشمند دیگر این ساختمان می‌توان به سرعت بالای آسانسور به همراه پخش اخبار زنده و وضعیت به روز بازار سهام و پیشرفته‌ترین سیستم پارک ماشین در آن اشاره کرد.

 

ساختمان هوشمند Crystal لندن

این ساختمان 100% الکتریکی(برقی) است. پانل‌های خورشیدی سقف، حدود 20% از این برق را تولید می‌کنند. این ساختمان به صورت گسترده‌ای بر روی انرژی مصرفی خود نظارت دارد و در نتیجه انتشار کرین آن 70% پایین‌تر از ساختمان‌های اداری دیگر در انگلستان است. در داخل دیواری پوشیده شده از گیاهان سبز از مهمانان استقبال می‌کند. این ساختمان بسیاری از آب‌های خود را بازیافت می‌کند و از انرژی خورشیدی برای گرم کردن آب استفاده می‌کند.